Mezoterapia mikroigłowa

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA [DERMAROLER]

Zabieg mezoterapii mikroigłowej200 zł

Opis
Specyfikacja
Komentarze
 • MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - najskuteczniejszy z zabiegów odmładzających

  Zwana mikronakłuwaniem, rolowaniem czy terapią indukcji kolagenu CIT jest metodą, która stymuluje proces gojenia, wywołany mikronakłuwaniem, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w efekcie usuwa drobne linie, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy. Technika jest stosowana także do poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia nadmiernej pigmentacji (brązowe plamy), aktywnego trądziku i łysienia. Urządzenia do mikroiniekcji to przede wszystkim derma roller i stempel. Oba przyrządy mają określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki dermarollera tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – dzięki mezoterapii mikroigłowej skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona. Mezoterapia mikroigłowa jest najskuteczniejszym zabiegiem odmładzającym cerę bez ingerencji hirurgicznej.

 • MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - najskuteczniejszy z zabiegów odmładzających

  Przebieg zabiegu: demakijaż → mezoterapia mikroigłowa → aplikacja koktajlu dobranego do indywidualnych potrzeb skóry → mezoterapia mikroigłowa → druga aplikacja koktajlu → maska algowa → aplikacja kremu

  Działanie: bezpośrednie wprowadzenie substancji aktywnych do naskórka, regeneracja komórek skóry poprzez usprawnienie transportu składników aktywnych, reaktywacja wszystkich funkcji skóry poprzez stymulację procesów naprawczych, stymulacja produkcji i syntezy kolagenu i elastyny, poprawa konturów twarzy, redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych, poprawa jędrności i elastyczności skóry

  Zalecenia po zabiegu:

  • 4 godziny po zabiegu, twarz można umyć. Należy zastosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejnych 10 dni.
  • Po zabiegu, z powodu utraty wilgoci, skóra może się łuszczyć i aby temu przeciwdziałać, można przeprowadzić peeling. W trakcie regeneracji po zabiegu i po usunięciu wierzchniej warstwy rogowej naskórka w trakcie peelingu, skóra czasowo staje się sucha. Konieczność nawilżania skóry przez kilka dni po zabiegu jest bardzo istotna. Należy intensywniej nawilżać skórę
  • Jeżeli używa się profesjonalnych produktów łagodzących po zabiegach estetycznych, ewentualne uczucie swędzenia jest mniej odczuwalne (przez 1~2 dni).
  • Przez 1~2 dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej powinno się unikać przebywania w sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach jak sauna, termy, unikać gorących kąpieli i picia alkoholu.
  • Należy unikać pobytu na basenie przez 1~2 dni.

  Przeciwwskazania: osłabienie organizmu, aktywne infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybiczne – również na dłoniach), nadczynność tarczycy, tendencja do opryszczki – ew. leki p/wirusowe, ciąża, laktacja, stosowanie leków przeciwkrzepliowści, alergia, cukrzyca, choroby krwi, nowotwory (min. 3 lata od zakończenia leczenia, i 5 lat od leczenia nowotworu skóry), skłonność do bliznowacenia, keloidy, terapia retinoidami( min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia), kuracja sterydami ( min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia), trądzik różowaty, choroby autoimunologiczne (np. toczeń, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów), zapalne skóry, leczenie światłem, leczenie izyotretynoiną, zabiegi chirurgiczne twarzy, kriochirurgia w ciągu ostatnich 6 miesięcy, świeże blizny, przerwana ciągłość naskórka, nałogowe opalanie, stosowanie preparatów z pochodną wit. A, picie alkoholu przed i po zabiegu.

  Aparatura do zabiegu: dermaroler

  Czas trwania zabiegu: 60 minut

  Zabieg ten wykonywany jest w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowanego specjalistę.