E-Light

Usuwanie trądziku E-Light

Twarz150 zł
Twarz + dekolt200 zł
Plecy250 zł

Opis
Specyfikacja
Komentarze
 • Usuwanie trądziku E-Light

  Trądzik jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych. Ze względu na wiek występowania zmian chorobowych na skórze wyróżnia się:
  - trądzik młodzieńczy
  - początek w wieku szkolnym
  - trądzik późny - dotyczy gł. kobiet 30-40-letnich, najczęstsza lokalizacja to dolne części twarzy i szyja; związek z gospodarką hormonalną
  Choroba charakteryzuje się występowaniem na skórze twarzy i/lub pleców, klatki piersiowej wykwitów o charakterze niezapalnym (zaskórniki zamknięte i otwarte) oraz zapalnych (grudki, krosty, cysty), jak również wykwitów zejściowych (przebarwienia pozapalne, blizny).

  Przyczyny powstawania trądziku:

  Zaburzenia hormonalne - zwiększona wrażliwość gruczołów łojowych na działanie endogennego testosteronu
  Nieprawidłowe rogowacenie w obrębie ujść gruczołów łojowych
  Nadprodukcja łoju, zaburzony skład lipidów w sebum
  Wtórna kolonizacja przez bakterie Propionibacterium acnes, Staphylococcus aureus, jak również drożdżaki Malassezia

  Sekwencja wydarzeń w trądziku: nadmierne pobudzanie przez hormony androgenowe gruczołów łojowo-włosowych prowadzi w ich obrębie do zwiększonej produkcji łoju (o zaburzonym składzie i proporcjach poszczególnych lipidów). Dodatkowo w ujściach tych gruczołów dochodzi do nieprawidłowego rogowacenia komórek, które czopują jego ujście. Zlepek komórek i łoju zamyka to ujście - tworzy się zaskórnik. Sytuacja sprzyja namnożeniu saprofitycznych bakterii i drożdżaków. Wydzielane przez nie enzymy rozkładają łój do działających drażniąco wolnych kwasów tłuszczowych, a przenikające poza ścianę mieszka włosowego antygeny bakteryjne i czynniki drażniące powodują rozwój stanu zapalnego - na skórze tworzą się krosty i cysty.

  Czynniki predysponujące do wystąpienia lub nasilenia zmian trądzikowych:
  - skłonności genetyczne - dodatni wywiad u rodziców lub rodzeństwa
  - płeć - częściej i ciężej chorują chłopcy, co wynika z uwarunkowań hormonalnych
  - wiek - zmiany najczęściej dotyczą nastolatków, ale mogą też pojawiać się u osób 30-40-letnich, jak również u noworodków (spowodowane obecnością hormonów matki i ustępujące samoistnie po 1-3 miesiącach)
  - kosmetyki, np. niektóre pudry i róże, powodujące powstanie zmian głównie na policzkach (trądzik kosmetyczny)
  - leki - androgeny (przyjmowanie testosteronu lub innych anabolików), miejscowo i ogólnie podawane kortykosteroidy oraz witamina B12, jod, brom, barbiturany, lit (trądzik polekowy)
  - związki chemiczne - u osób mających zawodowy kontakt z chlorem, olejami, dziegciami (trądzik zawodowy)
  - dieta - spożywanie dużych ilości mleka oraz pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym może nasilać przebieg choroby
  - promieniowanie ultrafioletowe - w początkowej fazie ekspozycji u ok. połowy pacjentów powoduje poprawę (zmniejsza się łojotok), następnie dochodzi do nasilenia zmian skórnych oraz pozostawienia na skórze przebarwień
  - czynniki środowiskowe; stres, zanieczyszczenie powietrza itp.

  Nie mają wpływu na chorobę: higiena, aktywność seksualna. Trądzik nie jest również chorobą zakaźną, ponieważ bakterie i drożdżaki biorące udział w powstawaniu zmian zapalnych stanowią fizjologiczną florę skóry człowieka.

 • Usuwanie trądziku E-Light

  Zasada działania:
  Zakres fal o długości 420-1200 nm wykorzystywany jest przy leczeniu zapalnych zmian trądzikowych. Fale świetlne o tej długości pochłaniane są przez porfiryny — metabolit beztlenowych bakterii Propionibacterium Acnes, odpowiedzialnych za powSławanie trądziku pospolitego. Porfiryny pod wpływem promieniowania uwalniają aniony tlenowe powodujące śmierć beztlenowej komórki bakteryjnej. Niszczony jest w ten sposób czynnik prozapalny, co owocuje zmniejszeniem ilości zapalnych zmian trądzikowych. Często wraz z bakteriami niszczone są, bądź uszkadzane, gruczoły łojowe, co ogranicza łojotok . Dodatkowo działanie ciepła powoduje uporządkowanie włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i wygładzenie skóry. Zabieg jest skuteczny i mało czasochłonny w porównaniu z leczeniem farmakologicznym.

  Odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami:
  Zabiegi wykonuje się 2 razy w tygodniu przez okres 4 tygodni. Między seriami konieczne jest zachowanie 20 dniowej przerwy.

  Zabieg ten wykonywany jest w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowanego specjalistę.