E-Light

Fotoodmładzanie E-Light

Twarz180 zł
Twarz + szyja200 zł
Twarz + szyja + dekolt250 zł
Dłonie80 zł
Dłonie + przebarwienia130 zł

Opis
Specyfikacja
Komentarze
 • Fotoodmładzanie E-Light

  Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi - skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

  Starzenie się skóry - jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.

  Efekty starzenia się skóry:

  • suchośc skóry - utrata dotychczasowej elastyczności, następuje odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne, pojawiają się drobne zmarszczki wokół kącików oczu i ust
  • skóra staje się bardziej gruba, szorstka i zrogowaciała, gdyż promieniowanie pobudza komórki skóry do podziałów i przyspiesza proces rogowacenia naskórka (w procesie starzenia bez udziału promieniowania UV naskórek staje się cieńszy i szorstki, ponieważ keratynocyty pomnażają się w zwolnionym tempie)
  • powstawanie teleangiektazji, czyli rozszerzonych popękanych naczyń włosowatych skóry pogorszeniu ulegają także jej istniejące zmiany naczynkowe
  • mniejsza aktywność fibroblastów, pogarsza się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych
  • wzrost ilości pojawiających się zaskórniaków widocznych w postaci drobnych, ciemnych punkcików oraz białych prosaków na skórze

 • Fotoodmładzanie E-Light

  Zasada działania:
  Podczas fotoodmładzania skóry twarzy temperatura na powierzchni naskórka osiąga 40-48 stopni C, co odpowiada temperaturze 55-56 stopni C w obrębie skóry właściwej. Temperatura ta jest wystarczająca do obkurczania białkowych wiązań krzyżowych pomiędzy włóknami starego kolagenu oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenów. Badania rozkładu kolagenu w obrębie skóry poddanej fotoodmładzaniu wykazują, iż w tym obszarze wzrasta liczba nowych wługkien kolagenowych, a ich układ staje się bardziej regularny.

  Widoczne efekty zabiegu:
  dzięki wymienionemu wcześniej procesowi skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory, redukują przebarwienia i wygładzają zmarszczki.

  Odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami:
  dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

  Zabieg ten wykonywany jest w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowanego specjalistę.