Świecowanie uszu

desc

28 czerwiec 2016 | Opublikował: Centrum Urody "Agawa"

Opis
Specyfikacja
Komentarze
 • Świecowanie uszu to intensywny, harmonijny relaks oraz efekt uzdrawiający cały system słuchowy. Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia i "lekkość" - odczucie w okolicach uszu i głowie jako początkowy efekt zabiegu. Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych stref. Co więcej, działanie prądu podciśnienia, wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu . Cały ten proces jest przyjemny i skuteczny.

  Zabieg świecowania uszu80 zł

 • Wskazania do zabiegu: głuchota, delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny, podrażnienia uszu i zatok, katar, szumy w uszach i "dzwonienie", efekt uśmierzający w przypadkach bólów głowy, migrenach, zakłócenia krążenia w uchu, lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych.

  Przeciwwskazania: otwarty wyciek ropy z ucha, uczulenia na produkty pszczele, perforacja błony bębenkowej

  Zasady wykonywania zabiegu: Podstawową zasadą jest wykonanie zabiegu na obu uszach, gdyż zabieg wyrównuje ciśnienie i chociaż może być chore tylko jedno ucho, to wykonujemy zabieg na obydwu. Optymalnie zabiegi powtarza się co 2 dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu: zabieg, dwa dni przerwy, zabieg, znowu dwa dni przerwy i trzeci zabieg. Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu nie ma więc potrzeby wykonywać go codziennie (chyba że w ostrych przypadkach). Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej dwudniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu. Dlaczego minimalna seria zabiegów wynosi trzy? Otóż zdarza się, że już po pierwszym, widać wyraźne wyniki świecowania, ale zdarza się, że dopiero po drugim lub trzecim następuje wyraźna poprawa. Nawet gdy dolegliwość ustąpi już po pierwszym świecowaniu, to należy utrwalić to działanie. Musimy sobie zdać sprawę, że ilość kolejnych zabiegów zależy od stopnia poprawy, a więc musi to być uzgodnione z osobą poddaną świecowaniu. Tak też schorzenia takie jak katar czy inne drobne sprawy usuniemy pierwszą serią zabiegów, przewlekle sprawy wymagają 7 i więcej zabiegów.

  Czas trwania zabiegu: 30 minut

  Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę.